Zajęcia o tematyce „Bezpiecznie w ferie”
Dzisiaj przedszkolaki z grupy „0” oraz klasy I-III uczestniczyły w zajęciach o tematyce „Bezpiecznie w ferie” prowadzonych przez Pana Policjanta.👮♂️
Powiatowe zawody w piłkę siatkową
Dziś chłopcy z klasy VIII: Michał, Szymon, Dawid, Marcel, Mateusz i z klasy VII: Kacper C., Kacper Sz., Artur i Piotr odważnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę na powiatowych zawodach w piłkę siatkową. Chłopcy wywalczyli czwarte miejsce w powiecie. Jest to bardzo dobra lokata, tuż po szkołach z Opola Lubelskiego i z Poniatowej. Chłopcom dziękujemy za włożony trud i gratulujemy.
Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy Pani Marioli za przygotowanie chłopców do zawodów ![]()
Bal karnawałowy w przedszkolu
W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany bal karnawałowy
. Dzieci przebrane w piękne stroje
z radością bawiły się wraz z Paniami animatorkami z #CentrumAnimacjiZielonaFantazja. Były tańce-wygibańce
, zabawy integracyjne i wywołujące uśmiech na twarzy konkurencje ruchowe. Dzieci miały okazję sprawdzić, jak to jest być zamkniętym w bańce mydlanej oraz spotkały się z niezwykłym gościem – przesympatycznym pluszowym misiem
, którego zaprosiły do wspólnego tańca. Poniżej pierwsza część fotorelacji z tego niezwykłego dnia
.
Zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim
🎨 Zajęcia plastyczne w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim! 🎨
Dziś w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”, uczniowie mieli okazję stworzyć niezwykłe prace z wykorzystaniem masy strukturalnej. 🖌️ Jestem dumna z kreatywności i zaangażowania naszych uczennic, które z pasją przekształciły proste materiały w prawdziwe dzieła sztuki! 💫 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszych zajęć. 😊
#szkoła #zajęciaplastyczne #kreatywność #masastrukturalna #innowacyjnemetodynauczania #RatoszynDrugi #Chodel #projektyedukacyjne #sztuka
Dzień bez plecaka
Kreatywność, nietuzinkowość, oryginalność… Długo moglibyśmy wymieniać, jakimi pomysłami wykazali się nasi uczniowie przynosząc dziś do szkoły zamiennik szkolnego plecaka. 💼🎒🙃😉Gratulujemy wszystkim zaangażowanym inwencji, wyobraźni i fantazji! Pomysłodawczyniami akcji były Wiktoria i Kornelia z Samorządu Uczniowskiego. Poniżej fotorelacja z „Dnia bez Plecaka”.👇
Zawody powiatowe w minipiłkę siatkową
Dziś chłopcy byli na zawodach powiatowych w minipiłkę siatkową „4”. 🏐🏐🏐 Wywalczyli drugie miejsce w powiecie! 🥈W zawodach uczestniczyło 7 chłopięcych drużyn z różnych szkół naszego powiatu. Podziwiamy Was i gratulujemy serdecznie! 🥰Brawo i jeszcze raz brawo!🥰 Dziękujemy trenerce – Pani Marioli za przygotowanie naszych uczniów do zawodów. 🤗
Babciu, Dziadku… ślemy moc ciepłych życzeń
Krótka wideorelacja z obchodów Dnia Babci i Dziadka
Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Ratoszynie Drugim Czwartek, 23 stycznia 2025
Zawodów w minipiłkę siatkową ciąg dalszy!
Tym razem dziewczęta i chłopcy walczyli w zespołach czwórkowych. Nasza sala gimnastyczna wypełniła się głośnym dopingiem. Dziewczęta zajęły drugie miejsce,
starały się bardzo, ale niestety zwycięzca może być tylko jeden. Chłopcy wygrali![]()
i zdobyli awans, czyli udział w zawodach powiatowych. Naszym drużynom serdecznie gratulujemy, a gościom dziękujemy za wspaniałą rywalizacją.![]()
![]()
Gminne zawody w mini piłkę siatkową
W naszej szkole
odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową.
Gościliśmy zawodników ze Szkoły Podstawowej w Chodlu. Chłopcy i dziewczęta w zespołach trójkowych rozegrali bardzo trudne i emocjonujące mecze. Naprawdę nie było lekko, naszymi przeciwnikami byli bardzo dobrze przygotowani uczniowie sąsiedniej szkoły. Nie poddaliśmy się jednak do samego końca i udało się – wygraliśmy!
Bardzo dziękujemy pani Wójt Karolinie Rzedzickiej
za przybycie do naszej szkoły i wręczenie prezentów – piłek do siatkówki, które będą nam służyć do dalszych ćwiczeń.![]()
![]()
![]()
Przedszkolaki i ich dzieło.
W oczekiwaniu na opady śniegu 🌨️ młodsze przedszkolaki póki co bawiły się jego domowym zamiennikiem 🙂. Było sporo bałaganu,ale radości było jeszcze więcej.
Spotkanie z rodzicami!🤗
14.01.2025 r. wtorek – spotkanie rodziców z wychowawcami klas.
Oddziały przedszkolne – godzina 14.00
Klasy I-VII – godzina 14.30
Klasa VIII – godzina 15.15
Serdecznie zapraszamy 🏫
Bożonarodzeniowe Muzykowanie
Ekologiczne święta 🌲 – prace naszych uczniów
Aby zobaczyć więcej zdjęć, przejdź na naszego Facebooka
Wyjazd uczniów
Sylwester
Cała społeczność Ratoszyna życzy, żeby spełniały się marzenia – te małe, o których wstydzimy się mówić głośno i te wielkie, które być może teraz wydają się niemożliwe. Życzymy także spełniania w życiu zawodowym, realizacji planów i wspinania się po drabince kariery. A w życiu rodzinnym spokoju i bezpieczeństwa. 2025!
Mamy to!
Przygotowania przedszkolaków do wizyty Świętego Mikołaja
Przedszkolaki cały tydzień przygotowywały się do wizyty Świętego Mikołaja
. Sporządziły listy, które przesłały magiczną mikołajową pocztą, dekorowały salę oraz uczyły się piosenek i wierszyków specjalnie dla Mikołaja
! Mikołaj nas nie zawiódł – przyszedł aż dwukrotnie
.
Schronisko
Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużej wrażliwości społeczności szkolnej udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy mokrej i suchej. Za zorganizowanie akcji odpowiadały wolontariuszki: Maja, Oliwia, Karolina i Kasia.
Zebrane artykuły zostały przekazane do Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.🐶🐱🦮😻 Wszystkim dziękujemy za okazane serce,🥰🫶 a dla najbardziej zaangażowanych organizatorki przedsięwzięcia przygotowały coś słodkiego. 😉
Próbny egzamin
Dzisiaj w naszej szkole ósmoklasiści zaczęli pisać egzamin z języka polskiego. Życzymy powodzenia!
































