Image Slide 1
Ślubowanie klasy pierwszej
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Powiatowe zawody w piłkę siatkową

Dziś chłopcy z klasy VIII: Michał, Szymon, Dawid, Marcel, Mateusz i z klasy VII: Kacper C., Kacper Sz., Artur i Piotr odważnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę na powiatowych zawodach w piłkę siatkową. Chłopcy wywalczyli czwarte miejsce w powiecie. Jest to bardzo dobra lokata, tuż po szkołach z Opola Lubelskiego i z Poniatowej. Chłopcom dziękujemy za włożony trud i gratulujemy. 🥰Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy Pani Marioli za przygotowanie chłopców do zawodów 🤗

Bal karnawałowy w przedszkolu

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany bal karnawałowy🥳. Dzieci przebrane w piękne stroje 👸 z radością bawiły się wraz z Paniami animatorkami z #CentrumAnimacjiZielonaFantazja. Były tańce-wygibańce 💃, zabawy integracyjne i wywołujące uśmiech na twarzy konkurencje ruchowe. Dzieci miały okazję sprawdzić, jak to jest być zamkniętym w bańce mydlanej oraz spotkały się z niezwykłym gościem – przesympatycznym pluszowym misiem🐻, którego zaprosiły do wspólnego tańca. Poniżej pierwsza część fotorelacji z tego niezwykłego dnia🥰.

Zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim

Dzisiaj odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”. Uczniowie mieli okazję zgłębiać tajniki robotyki, tworząc własnego robota Abilix z klocków LEGO. 👾🤖 Gratulacje dla Pawła i Szymona, którzy wspólnie zbudowali niesamowitego robota! 💪👏 Zajęcia to świetna okazja do rozwijania umiejętności technicznych i kreatywnego myślenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie! 📚👩‍🏫

🎨 Zajęcia plastyczne w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim! 🎨

Dziś w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”, uczniowie mieli okazję stworzyć niezwykłe prace z wykorzystaniem masy strukturalnej. 🖌️ Jestem dumna z kreatywności i zaangażowania naszych uczennic, które z pasją przekształciły proste materiały w prawdziwe dzieła sztuki! 💫 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszych zajęć. 😊

#szkoła #zajęciaplastyczne #kreatywność #masastrukturalna #innowacyjnemetodynauczania #RatoszynDrugi #Chodel #projektyedukacyjne #sztuka

Dzień bez plecaka

Kreatywność, nietuzinkowość, oryginalność… Długo moglibyśmy wymieniać, jakimi pomysłami wykazali się nasi uczniowie przynosząc dziś do szkoły zamiennik szkolnego plecaka. 💼🎒🙃😉Gratulujemy wszystkim zaangażowanym inwencji, wyobraźni i fantazji! Pomysłodawczyniami akcji były Wiktoria i Kornelia z Samorządu Uczniowskiego. Poniżej fotorelacja z „Dnia bez Plecaka”.👇

Zawody powiatowe w minipiłkę siatkową

Dziś chłopcy byli na zawodach powiatowych w minipiłkę siatkową „4”. 🏐🏐🏐 Wywalczyli drugie miejsce w powiecie! 🥈W zawodach uczestniczyło 7 chłopięcych drużyn z różnych szkół naszego powiatu. Podziwiamy Was i gratulujemy serdecznie! 🥰Brawo i jeszcze raz brawo!🥰 Dziękujemy trenerce – Pani Marioli za przygotowanie naszych uczniów do zawodów. 🤗

Zawodów w minipiłkę siatkową ciąg dalszy!

Tym razem dziewczęta i chłopcy walczyli w zespołach czwórkowych. Nasza sala gimnastyczna wypełniła się głośnym dopingiem. Dziewczęta zajęły drugie miejsce,🥈 starały się bardzo, ale niestety zwycięzca może być tylko jeden. Chłopcy wygrali🥇🏆 i zdobyli awans, czyli udział w zawodach powiatowych. Naszym drużynom serdecznie gratulujemy, a gościom dziękujemy za wspaniałą rywalizacją.🏐🤾‍♀️

Gminne zawody w mini piłkę siatkową

W naszej szkole 🏫odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową.🏐 Gościliśmy zawodników ze Szkoły Podstawowej w Chodlu. Chłopcy i dziewczęta w zespołach trójkowych rozegrali bardzo trudne i emocjonujące mecze. Naprawdę nie było lekko, naszymi przeciwnikami byli bardzo dobrze przygotowani uczniowie sąsiedniej szkoły. Nie poddaliśmy się jednak do samego końca i udało się – wygraliśmy! 🥇Bardzo dziękujemy pani Wójt Karolinie Rzedzickiej 🥰 za przybycie do naszej szkoły i wręczenie prezentów – piłek do siatkówki, które będą nam służyć do dalszych ćwiczeń.🏐🏐🏐

Przedszkolaki i ich dzieło.

W oczekiwaniu na opady śniegu 🌨️ młodsze przedszkolaki póki co bawiły się jego domowym zamiennikiem 🙂. Było sporo bałaganu,ale radości było jeszcze więcej.

Spotkanie z rodzicami!🤗

14.01.2025 r. wtorek – spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

Oddziały przedszkolne – godzina 14.00

Klasy I-VII – godzina 14.30

Klasa VIII – godzina 15.15

Serdecznie zapraszamy 🏫

Wyjazd uczniów

Fotorelacja z wyjazdu uczniów z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Raszynie Drugim do Świdnika. Zwiedzanie portu lotniczego w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”. 🤗
Nasi uczniowie integrują się z uczniami z sąsiedniej szkoły nie tylko na zawodach sportowych, ale również na wycieczkach. 🙂

Sylwester

Cała społeczność Ratoszyna życzy, żeby spełniały się marzenia – te małe, o których wstydzimy się mówić głośno i te wielkie, które być może teraz wydają się niemożliwe. Życzymy także spełniania w życiu zawodowym, realizacji planów i wspinania się po drabince kariery. A w życiu rodzinnym spokoju i bezpieczeństwa. 2025!

Mamy to!

Kolejna nagroda jaką otrzymali uczniowie kl.III, za zaangażowanie i pracę na zajęciach MegaMisja to Tablet LENOVO. Serdecznie gratulujemy! 🤗 Dzięki rozwojowi kompetencji społecznych, emocjonalnych i cyfrowych uczniowie kl.III uczą się jak BEZPIECZNIE stawiać kroki w świecie pełnym ekranów, a także jak ważna jest współpraca i komunikacja.

Przygotowania przedszkolaków do wizyty Świętego Mikołaja

Przedszkolaki cały tydzień przygotowywały się do wizyty Świętego Mikołaja 🎅. Sporządziły listy, które przesłały magiczną mikołajową pocztą, dekorowały salę oraz uczyły się piosenek i wierszyków specjalnie dla Mikołaja 😍! Mikołaj nas nie zawiódł – przyszedł aż dwukrotnie 🙃.

Schronisko

Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużej wrażliwości społeczności szkolnej udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy mokrej i suchej. Za zorganizowanie akcji odpowiadały wolontariuszki: Maja, Oliwia, Karolina i Kasia.

Zebrane artykuły zostały przekazane do Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.🐶🐱🦮😻 Wszystkim dziękujemy za okazane serce,🥰🫶 a dla najbardziej zaangażowanych organizatorki przedsięwzięcia przygotowały coś słodkiego. 😉

Próbny egzamin

Dzisiaj w naszej szkole ósmoklasiści zaczęli pisać egzamin z języka polskiego. Życzymy powodzenia!