Image Slide 1
Ślubowanie klasy pierwszej
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Szkolne przerwy.

Tak spędzamy przerwy.🤗 Nowe pufy w kształcie serce ❤️ zakupione w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”.

Sensoryczne kolumny 

Gra w piłkarzyki, rozmowy i śmiech na miękkich pufach i fotelikach, relaks w otoczeniu „sensorycznych kolumn”. Tak nasi uczniowie mogą spędzać przerwy i z naładowanymi bateriami wracają na lekcje.

20 rocznica śmierci Jana Pawła II

3 kwietnia 2025 roku w 20 rocznicę śmierci Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim odbyła się uroczystość upamiętniająca Papieża Polaka. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie artyści przypomnieli nam najważniejsze momenty z życia Jana Pawła II oraz jego nauczanie. W programie znalazły się także utwory wokalne związane z postacią Wielkiego Polaka, a wykonali je nasi uczniowie. Uczniowie podkreślili, jak wielki wpływ miał Jan Paweł II na nasze życie i jak ważne są jego wartości w codziennym życiu. Całość wydarzenia była pełna wzruszeń, a atmosfera refleksji i zadumy towarzyszyła wszystkim przez cały czas trwania uroczystości. Dziękujemy Pani katechetce Magdalenie i Pani Karolinie za przygotowanie tak pięknej i ważnej dla naszej społeczności szkolnej uroczystości. zobacz więcej

Teledysk w ramach warsztatów muzyczych

Dzisiaj mieliśmy okazję stworzyć coś wyjątkowego! Podczas warsztatów muzycznych nakręciliśmy niesamowity teledysk, a w głównej roli wystąpiła nasza utalentowana Weronika, która zaśpiewała przepiękną piosenkę „W moim ogródeczku” . Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej wspólnej pracy i ogromnie cieszymy się, że mogliśmy połączyć naukę z pasją do muzyki!  Poczujcie magię tej chwili razem z nami! Zapraszamy do obejrzenia teledysku i podzielenia się swoimi wrażeniami!

Dzisiaj mieliśmy okazję stworzyć coś wyjątkowego! 🎬💫Podczas warsztatów muzycznych nakręciliśmy niesamowity teledysk, a w głównej roli wystąpiła nasza utalentowana Weronika, która zaśpiewała przepiękną piosenkę „W moim ogródeczku” 🌸🎤.
Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej wspólnej pracy i ogromnie cieszymy się, że mogliśmy połączyć naukę z pasją do muzyki! 🎵💖
Poczujcie magię tej chwili razem z nami! Zapraszamy do obejrzenia teledysku i podzielenia się swoimi wrażeniami! 🎥👇🎥✨

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kluczowego dla uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”.

#InnowacyjneMetodyNauczania #GminaChodel #WarsztatyMuzyczne #Teledysk #WMoimOgródeczku #MuzykaWszędzie #RozwójUczniów #PasjaIPraca

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Ratoszynie Drugim Sobota, 29 marca 2025

Dzisiaj przyszedł czas na zbiory

Na początku marca przedszkolaki założyły hodowlę szczypiorku i rzeżuchy 🌱. Dzisiaj przyszedł czas na zbiory – wykorzystaliśmy je do przygotowania wiosennych kanapek🍞 . Mali kucharze 👨‍🍳profesjonalnie i z zapałem podeszli do tematu. Było pysznie 😊! Pamiętaliśmy także o teorii, czyli piramidzie zdrowego żywienia 🫡. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

A oto kolejny ciekawy dzień w naszym przedszkolu

Przedszkolaki zaczęły dziś zajęciami z rytmiki 🎹. Następnie poznały właściwości wełny, dowiedziały się z czego powstaje i do czego służy. Zabawa ruchowa „Pajęczyna” wymagała od nich trochę gimnastyki, ale ile było przy tym zabawy 😆. Na zajęciach plastycznych dzieci zrobiły wspólnie sweterek z wełny i każde z nich wykonało pracę plastyczną „Owieczka z waty”🐑. Oto krótka fotorelacja.

II miejsce 🥈w kategorii języka niemieckiego

Nasi uczniowie: Magdalena, Nikola i Marcin z klasy VII oraz Weronika, Paweł i Marcel z klasy VIII przystąpili do I Edycji Konkursu „Mistrz Słówek” w kategorii języka angielskiego i niemieckiego. Organizatorem konkursu był ZS w Poniatowej. Chwalimy się!🤗 Uczeń Marcin Mazurkiewicz zajął II miejsce 🥈w kategorii języka niemieckiego, a reszta uczniów zdobyła wysokie punkty. Dziękujemy za udział i gratulujemy motywacji do nauki języków. 🇦🇺🇩🇪

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty…”🥰

Na poniższej fotorelacji możemy zobaczyć jak uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ratoszynie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego żegnali zimę 🌨️❄️, a witali wiosnę 🌤️🌞🪻🌻🏵️. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Był pochód, palenie Marzanny, konkurs na najpiękniejszy gaik 2025 oraz show „Mam talent”. Uczniowie z klas 0-VIII prezentowali nam swoje talenty: śpiewy, tańce, piłkę nożną i figurki z plasteliny. Dziękujemy wszystkim za udział i odwagę w prezentowaniu swoich talentów.

Targi Edukacyjne w Lublinie

Klasa VIII spędziła czwartek, planując swoją przyszłość. Targi Edukacyjne zorganizowane w Lublinie pozwoliły naszym uczniom zapoznać się z ofertą szkół średnich regionu lubelskiego. Naprawdę było w czym wybierać! Oczywiście na koniec była też integracja grupy w McDonaldzie!

„Co po szkole podstawowej?”

13 marca 2025r. Panie Anna Malec i Renata Kosik z Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu Lubelskim odwiedziły naszą szkołę, aby porozmawiać z uczniami klas 8 na temat: „Co po szkole podstawowej?”🤔Uczniowie dowiedzieli się: Czym się kierować w wyborze szkoły? Co wziąć pod uwagę? Jak i gdzie uzyskać informacje na temat wybranych szkół? Jakie zawody będą deficytowe, a jakie nadwyżkowe. Rozwiązywali „Test inteligencji wielorakiej”. Poznali prognozę na regionalnym rynku pracy. Na koniec otrzymali pamiątkowe gadżety: długopisy, ołówki, notatniki, karteczki samoprzylepne, miarki, linijki.😀 Dziękujemy Paniom z Powiatowego Urzędu Pracy

Wycieczka do Ćmielowa w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”

W ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel” 11.03.2025r. odbyła się wycieczka do Ćmielowa. Uczniowie z klasy VIII 👫👭👬uczestniczący w indywidualnych zajęciach z doradztwa zawodowego, zwiedzali fabrykę i muzeum porcelany w Ćmielowie. ☕🫖 Nasi ósmoklasiści już po raz drugi przebywali na wyjeździe z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Granicach. Jest to okazja do integracji i zawierania nowych znajomości. 🤗

,,W marcu jak garncu” – wiosna przedszkola.

W pierwszym tygodniu marca przedszkolaki zaczęły powoli wyglądać wiosny 🧐. „W marcu jak w garncu” – to przysłowie nie jest już dla nich tajemnicą, a podstawowe zjawiska pogodowe mają w jednym paluszku 🫡. Dzieci dowiedziały się, czego rośliny potrzebują do życia i wykorzystały tą wiedzę w praktyce, zakładając hodowlę szczypiorku 🌱. Pogoda sprzyjała też spacerom i zabawie na świeżym powietrzu🌞 . Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji 🤗.

 

W pierwszym tygodniu marca przedszkolaki zaczęły powoli wyglądać wiosny 🧐. „W marcu jak w garncu” – to przysłowie nie jest już dla nich tajemnicą, a podstawowe zjawiska pogodowe mają w jednym paluszku 🫡. Dzieci dowiedziały się, czego rośliny potrzebują do życia i wykorzystały tą wiedzę w praktyce, zakładając hodowlę szczypiorku 🌱. Pogoda sprzyjała też spacerom i zabawie na świeżym powietrzu🌞 . Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji 🤗.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Ratoszynie Drugim Niedziela, 9 marca 2025

 

Wycieczka do fabryki porcelany w Ćmielowie.

W ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel” 11.03.2025r. odbyła się wycieczka do Ćmielowa. Uczniowie z klasy VIII 👫👭👬uczestniczący w zajęciach z doradztwa zawodowego indywidualnych, zwiedzali fabrykę i muzeum porcelany w Ćmielowie. ☕🫖 Nasi ósmoklasiści już po raz drugi przebywali na wyjeździe z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Granicach. Jest to okazja do integracji i zawierania nowych znajomości. 🤗

Zdrowe Odżywianie w klasach I-V

Klasy I-III oraz klasa IV i V wzięły udział w warsztatach na temat „Zdrowego odżywiania”.🍓🍒🍎🍉🍑🍊🥭🍍🍌🍋🍋‍🟩🍈🍏🍐🥝🫒🫐🍇🍅🌶️🧅🥕🫚🥦🥒🥬🫛🫑🥑 Warsztaty organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Teledysk w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kluczowego dla uczniów i nauczycieli w gminie Chodel”

Z radością dzielimy się z Wami efektem pracy naszych uczniów w ramach projektu "Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kluczowego dla uczniów i nauczycieli w gminie Chodel"! Podczas warsztatów muzycznych nakręciliśmy niesamowity teledysk, w którym Maja zaśpiewała piękną piosenkę pt. "Lipka". 🌟

To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wielki potencjał tkwi w naszych uczniach, a także jak innowacyjne metody nauczania mogą rozwijać ich pasje i talenty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu! 🙏💫

Zapraszamy do obejrzenia teledysku i podzielenia się swoimi wrażeniami! 🎥👇

#WarsztatyMuzyczne #InnowacyjneMetodyNauczania #Teledysk #Maja #Szkoła #GminaChodel #RozwójPasji #Lipka

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Ratoszynie Drugim Sobota, 8 marca 2025


„Świąteczne Eko Kącik”

Nasza szkoła 🏫, uczniowie 🧑‍🤝‍🧑👫 oraz Pani Jola otrzymali podziękowanie za udział w akcji „Świąteczne Eko Kącik” oraz zgniatarkę do puszek. Dziękujemy uczniom za pomysłowość, a Pani Joli za promowanie naszych uczniów.

Walentynki w naszej placówce.

Poczta walentynkowa, wróżby walentynkowe, lizaki, gofry przygotowane przez mamy z Rady Rodziców… Tak upłynęły uczniom i przedszkolakom walentynki w naszej placówce.