Image Slide 1
Ślubowanie klasy pierwszej
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Kto najlepiej zna Konstytucję 3 Maja? Poznajcie laureatów szkolnego konkursu! 📚🥇

W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja, zorganizowany przez pana Jarosława Markowskiego. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczną oraz znajomością jednego z najważniejszych dokumentów w dziejach Polski.
🏆 Wyniki konkursu:
🥇 I miejsce – Szymon Fedorowicz (klasa VII)
🥈 II miejsce – Dominik Chęć (klasa VII)
🥉 III miejsce – Błażej Czajka (klasa VIII)
🏅 IV miejsce – Jakub Plak (klasa VIII)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom konkursu! Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania zainteresowań historycznych

🏆 Szkolny Turniej „Brawl Stars” za nami! 🏆

​Emocje jeszcze nie opadły po niesamowitych rozgrywkach! Arena płonęła, a strategiczne zagrania naszych uczniów zaskoczyłyby niejednego profesjonalnego e-sportowca. 🔥​Po zaciętej walce wyłoniliśmy mistrzów naszej szkoły! 👑​🥇 OTO NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH: ​1. Miejsce i tytuł Mistrzów Szkoły: Brajan Bałaszek, Adam Jaroszek, Piotr Nienajadło 🏆 ​2. Miejsce: Julian Adamczyk, Miłosz Czajka, Igor Jackowski, – walka do samego końca i świetne zgranie! 🥈​3. Miejsce: Szymon Fedorowicz, Wojciech Kowal, Miłosz Wiertel – niesamowite comebacki w decydujących momentach! 🥉​Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom za grę fair play, masę pozytywnej energii i pokaz prawdziwego e-sportowego ducha. Pokazaliście, że potraficie świetnie współpracować w drużynie! 🤝

🍎Dzień Zdrowego Stylu Życia 🏃

W piątek klasa IV z wychowawczynią zorganizowała dzień zdrowego stylu życia. Przygotowując się do tego wydarzenia, uczniowie na edukacji zdrowotnej pogłębiali swoją wiedzę poprzez dyskusję, a także obejrzeli prezentacje przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy VI. Na zajęciach z wychowawcą przygotowali poczęstunek, wybierając zdrowe, jak najmniej przetworzone produkty. Na stołach zagościły warzywa, duża ilość owoców, produkty pełnoziarniste i bogate w białko. Nie zabrakło też soków naturalnych i wody mineralnej. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!🍓🍎🍉🥝🍏🍑🫐 czytaj dalej

Najlepsi sportowcy naszej szkoły nagrodzeni! 🏆🥇

Oto najlepsi i najbardziej pracowici sportowcy z naszej szkoły. W ostatnich tygodniach wzięli oni udział w dwóch sportowych konkursach zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Panią Mariolę Jeleń.
Był to rzut piłką lekarską 2 kg i 3 kg 🏀🏐⚾⚽🏉 oraz bieg Beep-test🏃🏃‍♀️🏃‍♂️, który pozwala ocenić i wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo-oddechową biegaczy. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek🥇🥈🥉. Wszystkim i każdemu z osobna jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu w następnym roku szkolnym🤗.

„Czytanie na polanie”📚

Maluszki z naszego przedszkola wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym w przedszkolu, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz promowanie wspólnego spędzania czasu z książką. Przedszkolaki na świeżym powietrzu słuchały bajek i oglądały książeczki wypożyczone z biblioteki.
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się książeczki sensoryczne stymulujące rozwój dzieci.
Była to doskonała okazja do zachęcania dzieci, aby częściej sięgały po książeczki. 📖😊

Trzymaj formę

Szkoła Podstawowa w Ratoszynie Drugim w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Program miał na celu kształtowanie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Uczniowie z klasy VIII i VI pracowali w trzech grupach projektowych, a efekty ich działań możemy oglądać na naszym szkolnym Facebooku.

🚲✅ Egzamin zdany – uczniowie zdobyli uprawnienia do jazdy rowerem

Piętnaścioro uczniów naszej szkoły zdobyło we wtorek 16.06.2026 uprawnienia do jazdy rowerem. Egzamin składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie udowodnili znajomość przepisów ruchu drogowego. Minimum 80% poprawnych odpowiedzi podczas testu pisemnego zapewniło uczniom zaliczenie tego etapu. Druga część do wykazanie się sprawną i zgodną z przepisami jazdą rowerem. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy

Dziś w naszej szkole obchodzimy Dzień Bez Plecaka! 🎒❌

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przynosząc swoje książki i przybory szkolne w najróżniejszych, często zaskakujących przedmiotach. Były walizki, koszyki, skrzynki, garnki, a nawet wózki i inne pomysłowe „zamienniki” plecaków. Jest to dzień pełen uśmiechu, dobrej zabawy i oryginalnych pomysłów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności!

🥗🏃‍♀️ „Zdrowy styl życia” – projekt uczniów klasy VI

Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI Weronika Pacholska, Natalia Koper, Sebastian Rzedzicki i Kacper Borka zaprezentowali projekt pod tytułem „Zdrowy styl życia”. Celem projektu było pokazanie, jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień. Dzięki projektowi uczestnicy zdobyli wiele cennych informacji oraz dowiedzieli się, jak prowadzić zdrowy tryb życia.

💙😊 Spotkanie z Empatkiem – finał niezwykłej przygody z Krainą Emocji

Spotkanie z Empatkiem – Czuciakiem z Wyspy Współczucia było ostatnim wyzwaniem w ramach ogólnopolskiego projektu Czuciaki z Krainy Emocji, w którym dzieci przez wiele miesięcy poznawały świat uczuć, rozwijając inteligencję emocjonalną. Empatek przypomniał przedszkolakom jak ważne jest rozumienie emocji innych, okazywanie wsparcia i bycie wrażliwym na potrzeby rówieśników. Uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia – nauczyli się nazywać emocje, słuchać innych oraz reagować z empatią. Przez cały projekt spotykali różne Czuciaki, które stopniowo wprowadzały ich w świat emocji, pokazując, że wszystkie uczucia są ważne i potrzebne.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim za wspólną przygodę pełną zabawy, rozmów i odkryć 😊. Przedszkolaki za udział w projekcie dostaną specjalne dyplomy i niespodzianki.

😊🦙 Alpaki z wizytą u przedszkolaków – dzień pełen radości i nowych doświadczeń

Dziś nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – alpaki z Rancza Pod Siodłem. 🦙
Dzieci miały okazję pogłaskać i nakarmić te sympatyczne zwierzęta, a także wysłuchać ciekawej opowieści o hodowli alpak. Na zakończenie wykonały pamiątkowe prace plastyczne z wykorzystaniem wełny pozyskanej z ich sierści. To było pełne wrażeń, radości i nowych doświadczeń spotkanie! 😊 Warsztaty zostały w połowie sfinansowane przez Radę Rodziców ze środków pozyskanych podczas kiermaszu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w organizację takich atrakcji dla dzieci.

🏰✨ Klasa IV odkrywa uroki Lublina – dzień pełen przygód i nowych doświadczeń

Na podsumowanie roku szkolnego klasa IV wyjechała zwiedzić Lublin. Pierwszym punktem programu był zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum Narodowe. Następnie spacer po Starym Mieście i poszukiwanie koziołków. Dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z koziołkiem o imieniu Jadzia.W dalszej kolejności wstąpili do Archikatedry i po krętych schodach weszli na wieżę Trynitarską, z której ukazała się im piękna panorama miasta. Czwartoklasiści wzięli też udział w warsztatach przygotowanych przez Państwowe Archiwum w Lublinie. Na zajęciach uczyły się sztuki pięknego pisania, czyli kaligrafii. Każdy otrzymał upominek, a najbardziej wytrwali i pracowici dostali jeszcze dodatkowy prezent. Był McDonald’s, lody i krótki odpoczynek przy fontannach na Placu Litewskim . To był dzień pełen wrażeń!

✨🦋 Spotkanie z egzotycznymi motylami – dzień pełen odkryć, zabawy i nauki

🦋 W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty z egzotycznymi motylami, prowadzone przez panią z Lubelskiej Motylarni. Dzieci poznały fascynujący cykl rozwoju motyla dzięki ciekawym eksponatom i barwnym opowieściom. Miały także okazję obcować na żywo z egzotycznymi motylami oraz obejrzeć z bliska ich skrzydła przez mikroskop. Nie zabrakło również części plastycznej – przedszkolaki ozdobiły magnesy w kształcie motyli. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy i otrzymali drobne upominki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie warsztatów ze środków zebranych podczas kiermaszu. Dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci mogły uczestniczyć w tym niezwykłym spotkaniu z przyrodą. To był dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i radości z odkrywania świata przyrody! 🦋✨

Przechodni puchar znów zostaje w naszej szkole!

Dziś w naszej szkole odbyły się emocjonujące rozgrywki w piłkę siatkową pomiędzy niezawodnymi druhami z OSP Ratoszyn a uczniami klasy VIII. Po zaciętej i pełnej sportowych emocji rywalizacji przechodni puchar kolejny rok pozostaje w naszej szkole! 🏆👏 Serdecznie dziękujemy Pani Marioli Jeleń za organizację wydarzenia oraz Panu Łukaszowi za wsparcie naszej drużyny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą, pełną fair play atmosferę. Cieszymy się, że wspólnie możemy pielęgnować sportowe tradycje i dobrą współpracę.
Do zobaczenia za rok

XII Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Dialogu Obywatelskiego

W dniu 08 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Dialogu Obywatelskiego, które odbyło się w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i było poświęcone Funduszowi Młodzieżowemu.
W nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe do udziału w wyjeździe zostali wybrani uczniowie klasy VIII: Marcin Mazurkiewicz – laureat Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego oraz Jakub Plak – stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego.

Sportowa rywalizacja i strażacka pasja podczas Gminnych Zawodów MDP

31 maja odbyły się Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP). W rywalizacji wzięły udział drużyny z terenu gmin, które zmierzyły się w konkurencjach sprawnościowych i pożarniczych. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami oraz duchem fair play.